Odjeljenje za inspekcijske poslove Opštine Prnjavor obavještava javnost, da na osnovu Odluke o radnom vremenu u ugostiteljskim, trgovinskim, zanatskim, uslužnim i drugim objektima na području opštine Prnjavor, 9. maja (Dan pobjede nad fašizmom) u okviru prijavljenog radnog vremena mogu da rade: subjekti koji obavljaju djelatnost pružanja medicinskih i apotekarskih usluga (humana, stomatološka i veterinarska medicina i apotekarske službe), subjekti koji obavljaju djelatnost proizvodnje hljeba, peciva i drugih pekarskih proizvoda i njihove prodaje u prodajnom prostoru koji je u sastavu proizvodnog objekta i u vlastitom prodajnom prostoru specijalizovanom za prodaju hljeba, peciva i drugih pekarskih proizvoda, subjekti koji obavljaju djelatnost trgovine na malo motornim gorivima i mazivima – benzinske pumpe, te subjekti koji obavljaju djelatnost trgovine na malo cvijećem, uz istovremeno registrovanu trgovinu na malo pogrebnom opremom. U skladu sa zaključkom načelnika opštine Prnjavor, na dan republičkog praznika, 9. maj (Dan pobjede nad fašizmom) pored navedenih subjekata, mogu da radi i subjekti koji vrše promet repromaterijala za poljoprivrednu proizvodnju – poljoprivredne apoteke, u vremenu od 7.00 do 12.00 časova. Zaključak je donesen na osnovu zahtjeva poslovnih subjekata koji obavljaju navedenu djelatnost i ukazane potrebe za radom istih.