Општинска организација слијепих и слабовидих лица из Прњавора данас је била домаћин првог турнира у пикаду “Мотајица куп”.

Учешће на турниру узела су по два такмичара из Општинске организације слијепих и слабовидих, Скупштине општине Прњавор, Пикадо клуба “Робин Худ” Прњавор и Удружења “Невен” Прњавор.

Предсједник Организације слијепих Горан Васић каже да је циљ ове спортске манифестације зближавање људи, социјализација,даљи напредак и едукација слијепих и слабовидих лица.

“Захваљујући доброј сарадњи са локалном заједницом прво смо прије неколико година добили нове просторије, а потом набавили и говорни пикадо који у Српској има још само пет-шест општинских организација”, појаснио је он.

Васић је напоменуо да је у плану да турнир прерасте у традиционални који би већ наредне године имао регионални,а касније и међународни карактер.

Потпредсједник СО Прњавор, Небојша Тодић напоменуо је да општина помаже овој организацији у складу са могућностима, као и да ће увијек пронаћи начин да изађе у сусрет потребама за њихов несметан рад и функционисање.

“Ова организација води бригу о својим члановима, а осим подршке и помоћи за остваривање права која им припадају имају и спортске активности, дружења, што им олакшава свакодневни живот” , рекао је Тодић.

Турнир у пикаду “Мотајица куп” једна је од манифестација организованих поводом обиљежавања 24. марта, Дана општине Прњавор.

Срна Т.С.