Радови на трећој и завршној фази проширења дјечијег вртића „Наша радост“ почињу данас и трајаће како је предвиђено уговором 60 радних дана, рекао је начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић, приликом обиласка градилишта вртића. „Данас уводимо извођача у посао, чиме практично почиње трећа и завршна фаза изградње вртића. Очекујемо да се радови заврше у уговореном року, што значи да ћемо испунити сва обећања која смо дали, а везано за проширење вртића“, рекао је начелник Гатарић. Извођач радова је фирма „Градитељ“, АД Теслић“, а вриједност уговора је 143.000 КМ. Трећа и завршна фаза подразумијева радове на завршној фасади, комплетну столарију вањску и унутрашњу, малтерисање, електро инсталације, водовод и гријање, рекао је Звездан Марковић, шеф градилишта и додао да ће они настојати постићи уговорен квалитет радова, те завршити радове у предвиђеном року.

Реализацијом пројекта проширења дјечијег вртића „Наша радост“ биће ријешен дугогодишњи проблем недостатка смјештајних капацитета у овој установи, а биће обезбјеђен и нови садржај – смјештај за дјецу млађу од три године тј. јаслице. Према ријечима Слободанке Васић, вршиоца дужности директора ЈУ Дјечији вртић „Наша радост“ ове године биће уписане двије јасличке и једна млађа група. „Очекујемо да проширени дио вртића почне са радом првог септембра. Једна учионица ће бити примјењена и за јасличку и за млађу групу, тако да ћемо сада прве године формирати двије јасличке и једну млађу групу“, рекла је Васић и додала да ће бити уписано 75 нових полазника. Акцију проширивања дјечијег вртића „Наша радост“ покренуо је начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић, када је дао иницијативу да се одборници и функционери одрекну дијела накнаде у сврху реализације овог пројекта, а иницијативу су подржали и начелници одјељења, као и шефови организационих јединица у локалној администрацији. У циљу прикупљања средстава одржан је низ спортских и културних манифестација симболичног назива „Седмица за дјечију радост“, као и донаторско вече, а прикупљена средства била су довољна за реализацију прве фазе овог пројекта. Средства за реализацију друге фазе доградње вртића такође су обезбиједили донатори, док су у буџету општине објезбјеђена средства за реализацију треће фазе. Укупна вриједност пројекта проширивања дјечијег вртића „Наша радост“ износи око 350.000 КМ.