На паркингу на градском тргу у Прњавору у употребу је пуштен нови систем наплате паркинга, јединствен у БиХ, који је развило предузеће “BSI”, а представља надоградњу већ постојећег система.

Представник предузећа “BSI” Владислав Кнежевић прецизирао је да се на новом паркомату може купити паркинг карта, а уношењем регистарског броја возила поруком може се продужити важење тикета. “Планирамо да развијемо и додатне апликације, као што су допуне за мобилне телефоне, продаја разних ваучера, календар дешавања и промоција туристичких атракција у граду, простор за рекламирање компанија. Постоји много могућности јер је ово први примјерак паркомата ове врсте” , рекао је Кнежевић.

Начелник општине Прњавор Дарко Томаш, који је са сарадницима присуствовао промоцији паркомата, подсјетио је да је локална заједница заједно са овим предузећем 2012. године увела систем наплате паркинга. “Тај систем шест година одлично функционише у Прњавору. исти систем тренутно је у функцији у још пет локалних заједница. До краја године овај систем наплате паркинга требао би бити уведен у још три општине” , рекао је Томаш. Он је нагласио да је ово први производ те врсте направљен у БиХ, и очигледан примјер да млади људи у Прњавору имају шта да покажу и чиме да се похвале. “Паркомат је сигурно одличан извозни производ и Општине Прњавор, али у будућности и Републике Српске”, каже Томаш.

СРНА, Т.С.