Комисија за избјеглице и расељена лица БиХ одобрила је општини Прњавор 40.000 КМ за финансирање реконструкције дијела Улице Бранка Ћопића у оквиру пројекта обнове и изградње комуналне и социјалне инфраструктуре и електрификације на просторима гдје живе расељене особе и повратници из средстава за 2022. годину.

Споразум о сарадњи на основу кога ће се реализовати додијељена средства у складу са важећим процедурама данас су у Сарајеву потписали начелник општине Прњавор Дарко Томаш, предсједник Комисије за избјеглице и расељена лица БиХ Давор Чордаш, замјеник министра за људска права и избеглице БиХ Џевад Махмутовић и директор Фонда за повратак БиХ Бојан Нинковић.

Томаш је у изјави Срни истакао да дијели задовољство локалних и вјерских заједница у БиХ које су данас потписале споразум и у име свих грађана општине Прњавор захвалио се на одобреним средствима.

„Задовољство је што је Прњавор препознат као општина у којој се ради и гради. Сваки пут када су ове институције распоређивале средства Прњавор је био међу корисницима, а одобрена средстава смо реализовали на задовољство свих наших грађана. Тако ће бити и са најновијим пројектом“, рекао је Томаш.

Срна Т.С.