Према тренутној епидемиолошкој ситуацији, на подручју општине Прњавор нема новозаражених лица, под здравственим надзором налази се 166 особа, а по одобрењу епидемиолога, 1281 особа је изашла из надзора. Од почетка пандемије, на подручју општине Прњавор, регистровано је 25 случајева заразе вирусом корона.

У току јучерашњег дана, тестирано је 11 особа, укључујући и 9 здравствених радника и сви тестови су негативни. Од почетка пандемије, тестирано је укупно 55 здравствених радника и 10 радника из домова за његу старијих лица на подручју општине, и њихови тестови су такође негативни.

У локалним карантинима тренутно се налази 10 лица.

У протекла 24 часа, општинска комунална полиција контролисала је  35 лица, која имају рјешење о кућној изолацији и сва контролисана лица су поштовала прописану мјеру.

Општински инспектори, као и комунални полицајци контролисали су привредне субјекте везано за поштовање наредбе о регулисању рада током првомајских празника, као и поштовање закључка Републичког штаба, везано за хигијенске мјере. Сви контролисани субјекти поштовали су наредбу у погледу ограничења радног времена. Један субјекат у току контроле није обезбиједио једнократне рукавиcе за купце и није се поштовала мјера дистанце између купаца.

Према извјештају Полицијске станице Прњавор, у протекла 24 часа, два лица су санкционисана због кршења полицијског часа.

Службеници Полицијске станице и комунални полицајци санкционисали су осам лица због непоштовања закључка о обавези ношења заштитне маске и рукавица.