Према тренутној епидемиолошкој ситуацији, на подручју општине Прњавор нема новозаражених лица, под здравственим надзором налази се 147 особа, а по одобрењу епидемиолога, 1271 особа је изашла из надзора.

У протекла 24 часа, општинска комунална полиција контролисала је  38 лица, која имају рјешење о кућној изолацији и сва контролисана лица су поштовала прописану мјеру, а према извјештају Полицијске станице Прњавор два лица су санкционисана због кршења полицијског часа.

У складу са одлуком Општинског штаба за ванредне ситуације данас, 1. маја могу да раде само здравствене установе (укључујући и апотеке) и бензинске пумпе.

У складу са закључком Републичког штаба за ванредне ситуације забрањено је кретање данас од 12:00 часова, до сутра (субота) у 5:00 часова, од суботе (2.мај) у 12.00 часова до недјеље (3.мај) у 5.00 часова и од недјеље (3.мај) у 12.00 часова до понедјељка (4.мај) у 5.00 часова.