Према извјештају Хигијенско – епидемиолошке службе Дома здравља, на подручју општине Прњавор нема новозаражених лица вирусом корона, а под здравственим надзором налази се још 125 особа.

Пo одобрењу епидемилога, 1113 лица је изашло из здравственог надзора.

До овог тренутка, регистровано је седам лица заражених вирусом корона.

У протекла 24 часа, општинска комунална полиција контролисала је 23 лица која имају рјешење о кућној изолацији и сва контролисана лица су поштовала прописану мјеру.

Према извјештају Полицијске станице Прњавор, у протекла 24 часа, једно лице је санкционисано због непоштовања полицијског часа.

На снази је закључак Републичког штаба за ванредне ситуације о забрани кретања лица изван мјеста пребивалишта, данас до 18:00 часова, као и закључак о забрани окупљања грађана у групама већим од три особе на јавном мјесту, те обавези придржавања мјере социјалног растојања од два метра и обавези коришћења заштитне маске и рукавица.