Prema izvještaju Higijensko – epidemiološke službe Doma zdravlja, na području opštine Prnjavor, do 10:00 časova pod zdravstvenim nadzorom nalazi se 300 lica, dok su 842 osobe izašle iz zdravstvenog nadzora, po odobrenju epidemiologa.

Do ovog trenutka, registrovano je pet slučajeva zaraze virusom korona. Novooboljelih lica nema.

U protekla 24 časa, komunalna policija je kontrolisala 79 lica u kućnoj izolaciji i sva kontrolisana lica su poštovala propisanu mjeru. Prema podacima Policijske stanice Prnjavor u protekla 24 časa nije bilo sankcionisanih lica.

Opštinski štab za vanredne situacije apeluje na građane da poštuju propisane mjere, kako bi se spriječila mogućnost širenja virusa i povećanje broja oboljelih lica. Nadležni opštinski organi kontrolišu lica i protiv svih lica koja ne budu poštovala izrečene mjere biće pokrenut prekršajni postupak.