Према извјештају Хигијенско – епидемиолошке службе Дома здравља, данас до 9:00 часова под здравственим надзором било је 1047 особа, док је према одобрењу епидемиолога 57 лица изашло из надзора.

До овог тренутка, регистрована су четири случаја заразе вирусом корона. Новообољелих лица нема.

У протекла 24 часа, комунална полиција општине Прњавор контролисала је 57 лица у кућној изолацији и утврђено је да пет њих није поштовало прописану мјеру. Против ових лица биће покренут прекршајни поступак.

Службеници Полицијске станице Прњавор, у протекла 24 сата, санкционисали су четири лица због кретања супротно важећим забранама.

Општински штаб за ванредне ситуације апелује на грађане да поштују прописане мјере, како би се спријечила могућност ширења вируса и повећање броја обољелих лица.

Надлежни општински органи контролишу лица и против свих лица која не буду поштовала изречене мјере биће покренут прекршајни поступак.