Према извјештају Хигијенско – епидемиолошке службе Дома здравља, на подручју општине Прњавор нема новообољелих лица од вируса корона, а под здравственим надзором налази се још 206 особа.

По одобрењу епидемиолога, 993 особе су изашле из здравственог надзора.

У карантину у Спортско – рекреативном центру „Борик“, налази се 13 особа. Лабораторијски налази брисева свих особа које се налазе у овом карантину су негативни.

У карантину у Спортској дворани „Слога“ налази се 19 лица, којима ће сутра бити узети брисеви ради лабораторијског тестирања на корона вирус.

У протекла 24 часа, Општинска комунална полиција контролисала је 46 лица која имају рјешење о кућној изолацији и сва контролисана лица су поштовала прописану мјеру.

Према извјештају Полицијске станице Прњавор, у протекла 24 часа није било санкционисаних лица.

Данас до 18.00 часова, на снази је Закључак Републичког штаба за ванредне ситуације, о забрани кретања лица изван мјеста пребивалишта, што подразумијева, примјера ради, да се до наведеног периода, лица са пребивалиштем у општини Прњавор могу кретати само на територији општине Прњавор.

До овог тренутка, регистровано је пет случајева заразе вирусом корона.