На подручју општине Прњавор, регистрован је још један случај заразе вирусом корона. У питању је лице млађе животне доби, које је због здравствених тегоба из Дома здравља Прњавор упућено у Универзитетско клинички центар БЛ. Новозаражено лице није остваривало контакте на подручју општине.

Под здравственим надзором тренутно се налази 290 особа, а по одобрењу епидемиолога, 1540 лица је изашло из надзора. Од почетка пандемије, на подручју општине Прњавор регистрованa су 34 лица заражена вирусом корона, док је 19 лица опорављено.

У протекла 24 часа, општинска комунална полиција контролисала је 60 лица, која имају рјешење о кућној изолацији и сва контролисана лица су поштовала прописану мјеру, док су четири лица санкционисана због неношења маске на јавној површини.

Припадници Полицијске станице Прњавор, у протекла 24 часа санкционисали су једно лице због  непоштовања обавезе ношења заштите маске.