Као дио планираних активности у оквиру пројекта “Партнерство за квалитетна радна мјеста и конкурентност”, завршена је обука друге групе од седам незапослених особа из Прњавора за ЦНЦ (CNC)  оператере.

У групи су била три деветнаестогодишњака, а посебно нам је драго што је обуку похађала и једна дама. Обука је трајала 40 школских часова, а изводила се на Машинском факултету у Бањалуци. Учесници обуке су веома задовољни пруженом приликом, као и самим квалитетом обуке.

У оквиру пројекта “Партнерство за квалитетна радна мјеста и конкурентност”, до сада је обучено укупно 15 особа за ЦНЦ (CNC) оператере. С обзиром на то да за овим занимањем постоји значајна тражња, надамо се да ће учесници обуке ускоро бити запослени.

Локално партнерство Прњавор је једно од 19 таквих партнерства успостављених у земљи у оквиру пројекта Подршка локалним партнерствима за запошљавање у Босни и Херцеговини, којег финансира Европска унија са 4 милиона евра а проводи Међународна организација рада (ILO), а који за циљ има преквалификацију скоро 2.000 незапослених особа те запошљавање најмање њих 620 у 22 општине у БиХ.

Чланови Партнерства Прњавор су Агенција за развој предузећа Еда Бања Лука (водећи партнер), Општина Прњавор, Завод за запошљавање Републике Српске – Биро Прњавор, Центар средњих школа “Иво Андрић” Прњавор, МИ Тривас д.о.о. и Топлинг д.о.о.

Агенција за развој предузећа ЕДА