У Прњавору је данас потписан уговор о изградњи новог градског парка у Улици Вељка Миланковића и пројекта водоснабдјевања у Штрпцима.

Уговор су потписали начелник општине Прњавор Дарко Томаш и Младен Галић , директор предузећа „МГ Минд“ које је извођач радова на оба инфраструктурна пројекта.

Томаш је рекао да је вриједност изградње водоводне мреже у Штрпцима око милион КМ, а предвиђени рок за завршетак радова 90 дана.
„Непоходно је да се мрежа повеже од једног дијела од базе  предузећа ‘МГ Минда’ до већ постојећег резервоара у Штрпцима, а онда ће услиједити израда секундарне мреже и појединачни прикључци становника ове мјесне заједнице“ , појаснио је Томаш.
Он је додао да ће секундарну мрежу радити Комунално предузеће „Парк“ Прњавор и да до краја године највећи дио домаћинстава у Штрпцима буде прикључен на овај водосистем.

Томаш је говорећи о другом пројекту изградње парка и паркинг мјеста у Улици Вељка Миланковића, вриједности 372.000 КМ, нагласио да ће се тиме, између осталог,  ријешити и вишедеценијски проблем недостатка паркинг мјеста у градском центру.
„Посебно је важно да ће бити изграђен нови парк у три етаже са пратећим садржајима за све узрасте и једна нова саобраћајница. Очекујем до краја августа да пројекат буде завршен“ , рекао је Томаш.

Он каже да је у току рјешавање имовинско-правних односа за изградњу парка у неким приградским насељима, те захвалио привредницима који су самоиницијативно донирали потребну опрему за паркове.

СРНА Т.С.