Прњавор је јуче добио један савремени предшколски објекат од великог значаја за град, који ће допринијети бољој социјализацији најмлађих становника. Пред великим бројем званица и родитеља малишана, свечано је отворен проширени дио дјечијег вртића „Наша радост“, а врпцу су пресјекли начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић и директор ове предшколске установе Слободанка Васић. Акцију проширивања дјечијег вртића „Наша радост“ покренуо је начелник Гатарић, када је дао иницијативу да се одборници и функционери локалног парламента одрекну дијела накнаде у сврху реализације  акције, а иницијативу су подржали и начелници одјељења у локалној администрацији, привредници, пословни партнери, родитељи и многи људи добре воље.

Начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић је истакао да се ради о пројекту који је за опште добро, о вртићу који ће школовати и васпитавати дјецу од најмањег узраста, јер ће први пут у његовом саставу бити и јаслице. “Могли смо видјети на отварању како су дјеца припремила програм, како се социјализују, како на тај начин чувају и културу и историју”, рекао је Гатарић. Он каже да се у Прњавору води рачуна о најмлађим становницима, али и да ће се покушати више урадити на наталитету. “Желимо да покренемо иницијативу да свака мајка која роди четврто дијете има мјесечну плату и да на тај начин дамо подстицај борби против највећег зла једног народа-бијеле куге”, најавио је Гатарић. Директор вртића Слободанка Васић каже да је отварање овог дијела вртића, односно дограђеног дијела са три нове просторије од изузетног значаја за општину, јер су први пут у историји ове локалне заједнице и саме установе примљена сва дјеца за коју је поднесен захтјев. „У вртићу “Наша радост”, са дограђеним дијелом и подручним одјељењем у Илови, смјештај ће имати 200 малишана“, рекла је Васић.

Пројекат проширивања дјечијег вртића „Наша радост“ реализован је у три фазе, прве двије фазе завршене су захваљујући донацијама, а трећа је реализована средствима из буџета општине. Укупна вриједност пројекта износила је 350.000 КМ.