Комуналном предузећу “Водовод” данас је уручено признање за успјешно учешће у првој фази МЕГ пројекта  као једном од четири најбоља водоводна предузећа у БиХ од укупно 18 колико их је учествовало у овој фази, а добили су и признање за изврсност у пружању водних услуга.

Теренски службеник МЕГ пројекта Ален Робовић  каже да су учешћем у пројекту у протекле четири године и општина Прњавор и  предузеће „ Водовод“   постигли изузетан успјех.

„Предузеће ‘Водовод’ Прњавор се на основу наше анализе на крају прве фазе пројекта нашло међу четири најбоље пласирана и најуспјешнија водоводна предузећа   од 18 јединица локалне самоуправе из цијеле БиХ“ , рекао је Робовић.

Он је истакао да ће захваљујући постигнутим резултатима општина Прњавор бити једна од 10 јединица локалне самоуправе која ће у наредне четири године наставити радити у МЕГ два фази пројекта.

Директор “Водовода” Љубиша Сибинчић истиче да је  МЕГ пројекат доста допринио овом предузећу у  побољшању квалитета пружања услуга, економској оперативности, смањењу губитака у систему, као и измјени у начину пословања и планирања буџета.

„Захваљујући успјеху  и оствареним конкретним резултатима у првој фази корачамо крупним корацима напријед, а континуитет  пружања услуга нашим грађанима је у сталном порасту“ , рекао је Сибинчић.

Он је навео да је један од значаја овог пројекта и успостављени партнерски односи са општином, која је већински власник ‘Водовода’ ,тако да се сви пројекти реализују у сарадњи са општином.

„Локална заједница нам је помогла у зонирању система и финансирала првих пет зона, након чега  смо могли да планирамо даље зонирање и мониторинг комплетног система. Сада  имамо осам зона и свако јутро добијамо извјештаје да ли у некој од зона имамо квар на основу чега можемо одмах да реагујемо“ , појаснио је Сибинчић.

Начелник општине Прњавор Дарко Томаш каже да је ово један од пројеката који је дао конкретне,  мјерљиве и видљиве резултате.

Он је подсјетити да су кроз МЕГ пројекат на подручју општине Прњавор реализована два велика пројекта – замјена водоводне и канализационе мреже у Улици Вида Њежића и изградња водоводне мреже према Пословној зони “Вијака”.

„Посебно је важно што смо кроз овај пројекат остварили још бољу сарадњу са комуналним предузећем и израдили методологију која мјери резултате и комуналног предузећа и саме општине Прњавор“ , рекао је Томаш.

Он је изразио очекивање да ће у другој фази пројекта бити остварени још бољи резултати.

МЕГ пројекат финансира Влада Швајцарске, а проводи Развојни програм Уједињених нација у БиХ.

(СРНА/ Т.С.)