Општински штаб за ванредне ситуације позвао је послодавце са подручја општине Прњавор, да приликом издавања потврде о потреби кретања због несметаног обављања процеса рада користе упутства Министарства унутрашњих послова Републике Српске.

У потврди послодавца морају бити наведени лични подаци радника (име и презиме, ЈМБ, број) за којег послодавац каже да му је неопходно његово кретање због несметаног обављања процеса рада и она мора бити са роком важења до 30.3.2020. године.

Потврда мора бити потписана и овјерена од стране послодавца. Уз потврду, лице је дужно да има важећи идентификациони документ.

Примјер потврде послодавци могу преузети овдје.

Закључком Републичког штаба за ванредне ситуације забрањено је кретање свим лицима на јавним површинама од 20.00 до 5.00 часова.

Забрана кретања не односи се на здравствене раднике који су на задатку, лица којима је неодложно  потребна здравствена помоћ, припаднике МУП-а Републике Српске који су на задатку, друге припаднике агенција за провођење закона и организација која врше јавна овлашћења, који су на задатку.

Од ове забране су изузета лица којима послодавац изда потврду о потреби кретања због несметаног обављања процеса рада и лица којима МУП РС изда дозволу за кретање.