У просторијама Општинске управе општине Прњавор, данас је организован пријем за Владимира Подгорца, момка из села Парамије, штићеника Дома “Рада Врањешевић” и ученика генерације Средњошколског центра “Гаудеамус” Бања Лука. Владимир, његова два брата и сестра штићеници су Дома од 2009. године, када је бригу о њима преузео Центар за социјални рад. Пријем је организовао начелник општине Прњавор Дарко Томаш, који му је честитао на успјеху и постигнутим резултатима.

“Општина Прњавор и Центар за социјални рад стоје иза Владимира и учинићемо све како бисмо његову будућност учинили извјесном”, изјавио је Томаш, истакавши да млади људи који покажу одговорност и преданост, заслужују сваки вид подршке.

Ученик генерације, млади Подгорац, истакао је да су му највише помогли људи из прњаворског Центра за социјални рад, као и радници у Дому “Рада Врањешевић”.

“Долазак у Дом био је велика промјена за нас, морали смо да се навикнемо на нову средину и нове људе, али су нам добри људи из Дома и Центра за социјални рад пружили подршку и помогли нам да се прилагодимо новим околностима”, рекао је Подгорац.

Поред тога што је студент генерације, Владимир говори два страна језика, енглески и италијански, бави се фудбалом, а након завршетка средњошколског образовања, планира да упише Факултет безбједносних наука.