У сарадњи начелника општине Прњавор, др Синише Гатарића и Градске библиотеке, данас је организован пријем за дјецу са Косова и Метохије која бораве у нашем граду у оквиру пројекта „Спојимо српску дјецу Космета и Републике Српске“.

Предсједник СО Прњавор, Борко Лукановић, истакао је како ће на овај начин бити успостављене братске везе трајног карактера између Срба са Косова и Метохије и Срба из Републике Српске. „Данас смо имали прилику да се заједно са дјецом дружимо, да им уручимо књиге и оно што је јако важно желим да се захвалим нашим грађанима који су прихватили дјецу са Косова“, рекао је Лукановић.

Директор Градске библиотеке Прњавор, Славиша Благојевић, захвалио се општини Прњавор која је помогла реализацију цјелокупног пројекта, свим гостима, а посебено породицама домаћинима дјеце.

Ученици са Косова и Метохије, Александар Стевић и Јована Томашевић, пренели су своје утиске рекавши да су лијепо дочекани од стране гостопримљивих Прњаворчана.