И ове године општина Прњавор је дио пројекта „Спојимо дјецу са Косова и Метохије и Републике Српске“. Тим поводом, начелник општине, Дарко Томаш заједно са својим сарадницима, организовао је пријем за госте у сали Центра за културу.

На подручју општине Прњавор борави 36 ученика и петоро наставника из три општине са Косова и Метохије: Витина, Исток и Србица. Начелник општине, Дарко Томаш се захвалио породицама које су им пружиле гостопримство, а такође и свим привредним субјектима и осталим појединцима са подручја општине који су подршка и помоћ у организацији овог пројекта. „Општина Прњавор је шести пут домаћин дјеци и наставницима са Косова и Метохије. Увјерен сам да ће им боравак у Прњавору остати у лијепом сјећању и радујемо се њиховом поновном доласку„

“Хвала општини Прњавор што нас из године у годину дочекује раширених руку. Дјеца су одушевљена пруженим гостопримством и већ нестрпљиво ишчекују следећи долазак. Велике похвале желим да упутим Прњавору, Републици Српској и господину Милораду Арлову што су нам уприличили овакав дочек” казала је Рајна Добрижевић, наставник Српског језика у општини Исток.

Гостима је уприличена посјета Музеју Републике Српске, те Биоскопу Палас у Бањој Луци. На подручју општине Прњавор, посјетили су Ергелу „Вучијак“, Бању Кулаши, били су гости на утакмици ФК „Љубић“ Прњавор – „Црвена звезда“ Београд, посјетили су спомен собу Вукови са Вучијака, те обишли предузеће „Круна продукт“ и били гости ресторана „Лебурић“ Прњавор.

Привредници који су учествовали: Пекара „Цвијета“ Прњавор, Ергела „Вучијак“ Прњавор, „Бања Кулаши“ Прњавор, „Круна продукт“ д.о.о. Прњавор, Ресторан „Лебурић“ Прњавор, Базени „Плава лагуна“ Доња Илова, Драмска сцена СПКД „Просвјета“ Прњавор и други.