Предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић борави данас у Прњавору, гдје је разговарао са начелником општине Дарком Томашем, те присуствовао отварању 9. Регионалног сајма привреде, пољопривреде и туризма. Састанку у згради Општинске управе присуствовали су и министар за европске интеграције и међународну сарадњу Републике Српске Златан Клокић, замјеник начелника Славиша Миланковић и предсједник Скупштине општине Жељко Симић.

Начелник општине Прњавор, Дарко Томаш је раније изјавио да је републичко руководство увијек имало разумијевања за пројекте у овој општини и да су обезбиједили више од 90 одсто уложених средстава.

“До сада је у општини Прњавор уложено више од 7.000.000 КМ у разне инфраструктурне пројекте. Изградњом ауто-пута Бањалука-Добој који дијелом пролази кроз Прњавор добили смо велику развојну шансу, прије свега у пословно-туристичкој зони”, рекао је Томаш.

Он је подсјетио да су у протеклом периоду завршени нова Музичка школа, изграђени тротоари у пет градских улица, положене десетине километара асфалта на градском и сеоском подручју, уређен ужи центар града уз темељну реконструкцију главне улице и расвјете на Тргу српских бораца, освијетљено више градских насеља и улица, као и сеоских насеља.

Томаш је навео да је више од милион КМ уложено у потпуну обнову пет школа, а ријешен је и дугогодишњи проблем новог градског гробља уз асфалтирање макадамске улице, паркинга и расвјету.

Он је истакао да је подигнуто више стамбених зграда и производних погона, а модерни новоизграђени кружни ток је, не само олакшао саобраћај, већ и визуелно уљепшао улаз у град.

Према његовим ријечима, крајем прошле године завршена је и на кориштење предата и друга стамбена зграда за борачке категорије.

Томаш је нагласио да је у току изградња зграде са 14 станова за угрожене категорије становништва у оквиру Регионалног програма стамбеног збрињавања чија је вриједност 613.117 КМ.