Одјељење за локални економски развој и друштвене дјелатности обавјештава предузећа са подручја општине Прњавор да заједнички програм ЕУ и њемачке владе за подршку локалној самоуправи и економском развоју у БиХ – EU ProLocal, који проводи GIZ, објављује позив за изражавање интереса за учешће у јавном конкурсу за додјелу бесповратних средстава. Позив је отворен до 17.07.2016. године за мала и средња предузећа и за развојна партнерства из металопрерађивачког и дрвнопрерађивачког сектора, те сектора пољопривреде, а која су регистрована у једној од 20 партнерских општина/градова: Приједор, Прњавор, Дервента, Градишка, Лакташи, Козарска Дубица и Србац, Зеница, Грачаница, Брчко, Теслић, Тешањ, Жепче, Посушје, Широки Бријег, Груде, Љубушки, Прозор-Рама, Јабланица и Коњиц. Овим позивом се жели утврдити заинтересованост за учешће у јавним конкурсима путем којих ће се у периоду између 2016.-2018. године вршити додјела грант средстава укупне вриједности од 4 милиона еура. Пројектне идеје које је потребно доставити у оквиру овог позива, треба фокусирати на побољшање приступа тржишту (домаћем и међународном), конкурентност, умрежавање и иновације, оптимизацију пословних процеса, побољшање квалитете, као и увођење нових метода у раду. Додатне информације заинтересовани могу пронаћи на wеб страници:  www.eu-prolocal.ba.