У оквиру пројекта “Партнерство за квалитетна радна мјеста и конкурентност”, који финансира Европска унија, а имплементира Међународна организација рада расписан је позив незапосленим лицима у Прњавору за пријаву, за учешће у бесплатној обуци за “CNC” оператера (за дрвопрераду и металопрераду). Обука је намијењена незапосленим лицима са мјестом пребивалишта на подручју општине Прњавор, са евиденције активних тражилаца посла ЈУ Завода за запошљавање – Биро Прњавор, старијим од 18 година. Позив за подношење пријава је отворен до утрошка расположивог износа средстава пројекта за ову намјену, а најкасније до 31. децембра 2018. Више информација о начину пријављивања је доступно у јавном позиву, који се може преузети и путем адресе http://bit.ly/2NB77R9 . Локално партнерство Прњавор је једно од 19 партнерства успостављених у земљи у оквиру пројекта „Подршка локалним партнерствима за запошљавање у Босни и Херцеговини“, који финансира Европска унија са 4 милиона еура, а проводи Међународна организација рада, са циљем преквалификације око 2.000 незапослених особа, те запошљавања најмање 620 лица у 22 општине у БиХ. Чланови Партнерства Прњавор су Агенција за развој предузећа Еда Бања Лука (водећи партнер), Општина Прњавор, Завод за запошљавање Републике Српске – Биро Прњавор, Центар средњих школа “Иво Андрић” Прњавор, МИ Тривас д.о.о. и Топлинг д.о.о.

Јавни позив незапосленим лицима у Прњавору за пријаву за учешће у бесплатној обуци за: CNC ОПЕРАТЕР (за дрвопрераду и металопрераду) у оквиру пројекта “Партнерство за квалитетна радна мјеста и конкурентност”