Развојна агенција Републике Српске, Иновациони центар Бања Лука и WIFI International (Одјељење привредене коморе) из Беча у сарадњи са Представништвом Републике Српске у Аустрији објављује позив за сва заинтересована предузећа из сектора металопрерада и дрвопрерада да се пријаве на пројекат повезивања предузећа из Републике Српске са привредницима у Аустрији.

Пословно повезивање је намјењено руководству и представницима предузећа из горе наведених сектора, која су заинтересована за успостављање пословне сарадње са предузећима из Аустрије, а која имају интерес склапања партнерског односа и сарадње у сљедећим областима: извоз, увоз, заступништво, заједничко улагање, итд.

На обуку се могу пријавити сва заинтересована правна лица са сједиштем у Републици Српској, а једно пријављено правно лице на програм може послати једног представника који ће похађати обуку и учествовати на пословним сусретима у Аустрији.

Пројекат повезивање је организован у двије главне фазе и у двије регије Републике Српске – Бања Лука и Бијељина:

– Фаза I:  Припремна обука одабраних предузећа из Републике Српске

Циљ обуке је да се полазницима пренесу знања која могу допринијети ефикаснијем наступу према предузећима у Аустрији.

-Фаза II: Студијско путовање у Аустрију

Полазници који успјешно прођу обуку добиће могућност да учествују на организованом студијском путовању у Аустрију у периоду 02-06.07.2023 током ког ће Представништво Републике Српске у Аустрији у сарадњи са Привредном комором Аустрије организовати пословне сусрете за све учеснике програма.

Детаље о пројекту можете видјети ОВДЈЕ.