Министарство привреде и предузетништва Републике Српске позива заинтересоване институције, организације и лица да присуствују јавној расправи о Нацрту закона о друштвеном предузетништву, која ће бити одржана према сљедећем распореду:

• Требиње, 22. јули у 11. 00 часова, Културни центар Требиње, биоскопска сала (Трг палих бораца 1),
  • Источно Сарајево, 23. јули у 11.00 часова, Културни центар Источно Сарајево (Стефана Немање 6),
  • Приједор, 26. јули у 11.00 часова, Завод за изградњу (Милоша Обреновића 18ц),
  • Бијељина, 28. јули у 11.00 часова, Град Бијељина, велика сала (Трг Краља Петра I Караџорџевића 1)
  • Добој, 29, јули у 11.00 часова, салa Скупштине Града Добојa (бивши Дом војске, Цара Душана 1)
  • Бања Лука, 30. јули у 11.00 часова, конференцијска сала Владе Републике Српске (Административни центар Владе Републике Српске, Трг Републике Српске 1)

Народна скупштина Републике Српске је након разматрања Нацрта закона о друштвеном предузетништву, закључком број 02/1-021-500/21 од 21.06.2021.године, нацрт документа упутила у јавну расправу, а за организацију јавне расправе задужено је Министарство привреде и предузетништва.

Закон о друштвеном предузетништву предвиђа одређивање појма и циљева друштвеног предузетништва, услова за стицање статуса друштвеног предузећа, начин функционисања предузећа, успостављање савјета, стратешки оквир за ову област и надзор над спровођењем.

Нацрт закона о друштвеном предузетништву РС