Право на додјелу стипендије за школску 2021/22. годину остварило је укупно 262 стипендиста, и то 94 ученика и 168 студената, за шта је из општинског буџета издвојено око 300.000 КМ

Стипендисти који су јуче присуствовали потписивању уговора о додјели стипендије истичу да су стипендије значајне за њих и њихове породице и да им олакшавају трошкове школовања и друге трошкове.

Начелник општине, Дарко Томаш сматра како је овај вид помоћи веома користан за ове младе и успјешне људе који ће обезбједити будућност локалној заједници.

“Планови су да се током наредне године прошири обухват оних који ће моћи остварити право на стипендију, а у ту категорију ући ће и дјеца из вишечланих породица”, истиче Томаш.

Право на општинску стипендију имају сви студенти са друге и виших година студија на јавним високошколским установама или студенти интегралног начина студирања, као и ученици из категорије породица погинулих бораца и ратних војних инвалида од прве до шесте категорије, дјеца која су корисници Центра за социјални рад и сви остали ученици који су оствaрили просјек 5,00 током школовања.

Фото албум са потписивања уговора о додјели општинске стипендије можете погледати на фејсбук страници Opština Prnjavor – Општинска управа Прњавор