Пољопривредни произвођачи са подручја општине Прњавор, њих двадесет, потписало је данас уговоре о додјели пластеника, у чијем су субвенционисању осим пољопривредника учествовали општина Прњавор и Невладина организација „Муслим Аид“ из Сарајева.

Учешће локалне заједнице  и организације „Муслим Аид“ износи по 40 одсто вриједности пројекта, истакао је начелник Одјељења за пљопривреду водопривреду и шумарство општине Прњавор, Мишо Вујић. „То је износ од по 19.880 КМ или по једном кориснику 994 КМ. Пољопривредни  произвођачи су учествовали са 20 одсто финансијских средстава или са 497 КМ“ , прецизирао је Вујић.

Пластеници су површине 100 метара квадратних са металном конструкцијом, ПВЦ фолијом, системом за наводњавање, малч фолијом, садним материјалом, а пољопривредници су прошли и потребну едукацију, додао је Вујић.

Представник организације „Муслим Аид“  Адмир Хоџић  каже да је ова невладина организација у овој  години реализовала пројекат пластеничке производње у 10 општина, као и да је планирано да се на јесен пројекат реализује са још 10 општина широм БиХ.

„Драго нам је да је општина Прњавор по први пут учествовала у овом пројекту, а  додатно нас охрабрује што је овдје било чак 30 пријављених кандидата на први јавни позив“ , рекао је Хоџић.

Потписивање уговора је први дио пројекта.  У наредних 10 до 15 дана, у зависности од временских услова,  услиједиће друга фаза, односно постављање пластеника са комплетном додатном опремом, најавио је Хоџић. Након слиједи период од три године мониторинга током којег ће стручњаци пратити кориснике,  давати им препоруке како би пројекат на крају имао позитивне резултате.