Истражни радови на бушотинама у оквиру пројекта водоснабдијевања двије сусједне мјесне заједнице у општинама Прњавор и Челинац, укупне вриједности 52.650 КМ, требали би бити настављени у наредних 15 дана, до када се очекује добијање потребне сагласности од надлежног републичког министарства, рекао је начелник општине Прњавор Дарко Томаш.

Томаш је јуче потписао уговор о извођењу истражних радова са предузећем “Ипин” из Бијељине, којим су обухваћене три фазе радова са роком завршетка 12 мјесеци.

Он је истакао да не сумња у квалитет радова повјерених предузећу из Бијељине јер је то, како каже, једно од најозбиљнијих предузећа у БиХ које обавља ову врсту дјелатности.

Потписивању уговора присуствовао је и начелник општине Челинац Момчило Зељковић, који је навео податак да ће на овај начин воду добити око 40 домаћинстава у Вијачанима Горњим у општини Челинац и око 60 домаћинстава у Горњим Вијачанима у општини Прњавор.

Представник предузећа “Ипин” из Бијељине Васо Новаковић навео је да ће учинити све да радови буду изведени квалитетно, у предвиђеном року, и појаснио да је ријеч о детаљним хидрогеолошким истраживањима и истражном бушењу.

Општине Прњавор и Челинац су почетком године потписале споразум о рјешавању питања водоснабдијевања у мјесним заједницама Вијачани Горњи и Горњи Вијачани.

Општина Челинац имала је обавезу да уради почетни пројекат истраживања, а општина Прњавор да спроведе тендерску процедуру за избор извођача радова на експлоатационој бушотини и бунару, утврђивању количине воде и изради елабората санитарне заштите.

СРНА, Т.С.