SAMSUNG CSCНачелник општине Прњавор др Синиша Гатарић и директор предузећа „Урбис центар“ доо Бања Лука Сњежана Мрђа – Баџа потписали су данас уговор о изради урбанистичког плана „Прњавор“, којим ће бити обухваћено урбано подручје општине Прњавор. Начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић је рекао, да је ово стратешки документ који ће опредијелити даљи развој општине Прњавор. „Овај документ ће у наредних 20 година бити основа за даљу изградњу Прњавора, а наша жеља је да у наредном периоду направимо једна модеран проевропски град„ рекао је Гатарић. Он је нагласио, да је предузеће „Урбис центар“ побједило на основу јавног конкурса и тендерских процедура и да се ради о једном озбиљном и реномираном предузећу. Сњежана Мрђа – Баџа директор предузећа „Урбис центар“ је истакла, да ово преузеће има задатак да у наредних годину дана направи урбанистички план, који ће третирати најгушће насељено подручје, те изразила наду да ће заједно са локалном управом, одборницима, грађанима и Савјетом плана који ће бити именован како би пратио њихов рад успјети да направе један флексибилан, користан и прихваћен документ. „Настојаћемо да израдимо документ који ће артикулисати и пратити развој града и становништва урбаних, јавних и пословних функција и који ће дати оквир за будуће инвестиције и што бољи и квалитетнији живот грађана општине Прњавор“, рекла је Мрђа – Баџа. Урбанистичким планом ће бити разрађене концепције уређења простора, границе осталих земљишта у обухвату плана, критеријуми за формирање зона, урбанистичких и других услова за уређење грађевинског земљишта, природних услова и сл.