Начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић и Душко Топић, директор предузећа „Шума план“ Бања Лука потписали су уговор о изради шумско привредне основе за шуме у приватној својини на подручју општине Прњавор за период 2017 – 2026. године. Досадашњи документ потписан 2005. године је истекао и наметнула нам се обавеза да израдимо нови, који омогућава власницима шума да експлоатишу своје шумске ресурсе, рекао је начелник Гатарић. Он је нагласио, да постоји и план њиховог обнављања. „Данас смо потписали уговор о изради шумско привредне основе за шуме, са предузећем које је побједило на јавном тендеру. Овим документом омогућићемо нашим суграђанима који у приватном посједу имају шуме, да их и користе, али свакако водимо рачуна да се те шуме и обнављају“, рекао је Гатарић. Предузеће „Шума план“ из Бања Луке је шумско привредну основу за Општину Прњавор радило и прије десет година. Душко Топић, директор овог предузећа каже да овај документ представља снимање садашњег стања, упоређивање са газдовањем шума у протеклом периоду, као и план газдовања за наредних десет година. “Општина Прњавор има веома квалитетне приватне шуме. Годишње може да се сјече око тридесет хиљада кубика дрвне масе“, рекао је Топић. Вриједност уговора о изради шумско привредне основе је 82.000 КМ. Општина Прњавор има око десет хиљада власника шума или 7.500 хектара шума у приватном посједу.