Приликом данашње посјете предсједнице Републике Српске Жељке Цвијановић општини Прњавор, посјећена је изградња кружног тока на Вијаци. „Данас смо обишли и радове на изградњи кружног тока на Вијаци, што је значајна инвестиција вриједности 815.000 КМ, а која се реализује у сарадњи са Путевима Републике Српске“, изјавила је Цвијановићева. Предсједница је напоменула да иза тог и свих сличних пројеката стоји активизам локалних власти.

Начелник општине Прњавор Дарко Томаш истакао је да је општина заједно са Путевима РС финансирала изградњу кружне раскрснице на улазу у град, а која је завршена прије двије године. „Тренутно је у изградњи кружна раскрсница на Вијаци, чија je вриједност око 815.000 КМ“, рекao је Томаш. Вриједност укупних инвестиција на подручју општине Прњавор, од стране републичких власти у последње три и по године, износи 7.6 милиона КМ.

„Један од важних и можда највећих пројеката не само у републици, већ и на нашој општини, а који не спада у ове укупне инвестиције, је изградња ауто-пута. Завршетком ауто-пута добили смо једну посебну перспективу“, додао је Томаш. Општина Прњавор је још од 2010. године планирала изградњу пословне зоне код петље на ауто-путу, а планови су реализовани посљедњих неколико година. У Пословној зони се тренутно решава комунална инфраструктура, а пет привредних субјеката гради своје пословне погоне.

Још један од важних пројеката, који ће бити урађен уз ауто-пут, јесте иградња фудбалског терена са вјештачком травом, финансиран од стране ФИФЕ, а реализован посредством Ногометног савеза Босне и Херцеговине.