Полагањем вијенаца у Спомен-храму на Вучијаку и код спомен-обиљежја у Шибовској, те служењем парастоса за погинуле борце, у Прњавору је данас почело обиљежавање Дана општине.

У Шибовској је данас обиљежено и 14 година од изградње спомен-комплекса погинулим борцима из Шибовске, Доње Илове и Шерег Илове.

Начелник општине Прњавор Дарко Томаш рекао је да се мора поклонити више пажње и пружити више подршке породицама погинулих бораца, те изразио увјерење да ће до краја године бити изграђена сва спомен-обиљежја на подручју општине.

“Очекујем да удружења која се баве проблематиком борачке популације дају сагласност за локацију изградње централног спомен-обиљежја и да и то питање приведемо крају”, рекао је Томаш.

Предсједник општинске Борачке организације Владо Живковић истакао је да 24. марта 1992. године није одбрањена само општина Прњавор већ, према оцјенама војних аналитичара, и Крајина.

“На обронке Мотајице изашло је више од хиљаду бораца, припадника Територијалне одбране. Морамо бити поносни на те борце, на одлуку коју смо тада донијели јер смо стали у одбрану цијеле Крајине”, рекао је Живковић.

Скупштина општине Прњавор прогласила је 2001. године 24. март за Дан општине, као сјећање на тај дан 1992. године када су јединице општинског штаба Територијалне одбране заузеле положаје на Мотајици и спријечиле продор непријатељских формација из правца Дервенте према Прњавору и бањалучкој регији.

СРНА /Т.С/