Полагањем вијенаца у Спомен-храму на Вучијаку и код спомен-обиљежја у Шибовској, те служењем парастоса за погинуле борце, у Прњавору је јуче почело обиљежавање Дана општине.

У Шибовској је јуче обиљежено и 14 година од изградње спомен-комплекса погинулим борцима из Шибовске, Доње Илове и Шерег Илове.

Начелник општине Прњавор Дарко Томаш рекао је да се мора поклонити више пажње и пружити више подршке породицама погинулих бораца, те изразио увјерење да ће до краја године бити изграђена сва спомен-обиљежја на подручју општине.

“Очекујем да удружења која се баве проблематиком борачке популације дају сагласност за локацију изградње централног спомен-обиљежја и да и то питање приведемо крају”, рекао је Томаш.

Предсједник општинске Борачке организације Владо Живковић истакао је да 24. марта 1992. године није одбрањена само општина Прњавор већ, према оцјенама војних аналитичара, и Крајина.

“На обронке Мотајице изашло је више од хиљаду бораца, припадника Територијалне одбране. Морамо бити поносни на те борце, на одлуку коју смо тада донијели јер смо стали у одбрану цијеле Крајине”, рекао је Живковић.

У оквиру обиљежавања Дана општине данас су одржана такмичења у малом фудбалу за дјечаке и дјевојчице, те хорова.

Скупштина општине Прњавор прогласила је 2001. године 24. март за Дан општине, као сјећање на тај дан 1992. године када су јединице општинског штаба Територијалне одбране заузеле положаје на Мотајици и спријечиле продор непријатељских формација из правца Дервенте према Прњавору и бањалучкој регији.

СРНА /Т.С/