Одјељење за просторно уређење Општинске управе општине Прњавор обавјештава грађане општине Прњавор да су у току активности на изради измјене дијела Регулационог плана „Центар“ (измјена V). Обухват Регулационог плана почиње од прикључка пожарног пута Дома здравља на улицу Лазе Лазаревића, иде лијевом страном низ улицу до споја са улицом Новака Пивашевића, наставља улицом Новака Пивашевића до споја са улицом Његошевом, наставља лијевом страном уз улицу Његошеву до круга Дома здравља. Такође, из Одјељења за просторно уређење обавјештавају, да су у току и активности на изради измјене и допуне дијела Регулационог плана „У зони утицаја Магистралног пута М-16.1 дионица Клашнице-Дервента“ (измјена и допуна II) и да обухват плана чине парцеле у непосредној близини фирме „Армако“ д.о.о. Прњавор. Одјељење за просторно уређење информише јавност, да су у току и активности на изради Регулационог плана „Блок између улица Стевана Немање, Алексе Малића и Цара Лазара“, те да обухват Регулационог плана чине парцеле између улица Стевана Немање, Алексе Малића и Цара Лазара. Из надлежног одјељења позивају заинтересована лица која су власници непокретности у обухвату наведених регулационих планова да у складу са чланом 42. Закона о уређењу простора и грађењу (Сл. гласник РС 40/13, 106/15 и 03/16) у Одјељење за просторно уређење доставе своје приједлоге и сугестије за одређена планска рјешења на земљишту или објектима у њиховом власништву. Под неопходним информацијама и подацима подразумијева се опис потреба, могућности, циљева или праваца развоја и слично. Крајњи рок за доставу неопходних информација и података је 15 дана од дана објављивања обавјештења. За све додатне информације грађани се могу обратити у просторије Одјељења за просторно уређење, улица Карађорђева број 2, приземље, канцеларија број 7, сваким радним даном од 07.00 до 15.00 часова,  или на бројеве телефона 051/663-162 и 051/660 – 905.