У кабинету начелника данас је одржан састанак, на коме се разговарало о формирању Иницијативног одбора за оснивање завичајне збирке музеја у Прњавору.

Приједлог о оснивању одбора подржао је начелник општине, те је договорено да чланови буду стручњаци из области историје умјетности, теологије, географије, историје, античке књижевности и демографије. Одбор ће имати задатак да покрене иницијативу за оснивање завичајне збирке музеја у Прњавору. На састанку се разговарало и о могућностима санације зграде “Војног одсјека” за потребе музејске поставке. Предложено је, да завичајни музеј у Прњавору, на самом почетку има двије поставке – етнолошку и историјску. Етнолошку поставку чинило би шест тематских цјелина, које би у потпуности и аутентично свједочиле о прошлости и старом начину живота становништва Прњавора и околине (до 60–их година прошлог вијека), док би историјска поставка била базирана на важнијим датумима, односно годинама, које су битне за развој Прњавора од његовог постанка до данас.