На магистралном путу у Прњавору данас почињу санациони радови на мосту на Вијаци, због чега ће саобраћај бити преусмјерен на регионални пут и локалне улице, потврђено је Срни у предузећу “МГ Минд” из Мркоњић Града, које је извођач радова.

Из овог предузећа прецизирају да су одобрење за измјену у режиму саобраћаја добили од Министарства саобраћаја и веза Републике Српске.

Дужина обилазнице је око 1.100 метара, а санација се изводи у оквиру редовног одржавања магистралних и регионалних путева.

Начелник општине Прњавор Дарко Томаш рекао је да је вриједност радова на санацији моста виша од 300.000 КМ, а пројекат финансира предузеће “Путеви Републике Српске”.

Томаш је захвалио “Путевима Републике Српске” за добру сарадњу и помоћ при реализацији и других инфраструктурних пројеката, какав је прије неколико дана завршена санација једне од најпрометнијих улица у Прњавору – Улице Славка Шушка, за шта је издвојено 50.000 КМ.

Он је истакао да је у Прњавору у току још неколико великих пројеката, међу којима су завршетак новог Ватрогасног дома и успостављање савременог система видео-надзора.

“Преко Министарства за просторно уређење, грађевинарство и екологију Републике Српске успјели смо обезбиједити да се зграда Дома здравља у Прњавору реконструише по принципу енергетске ефикасности, чија би вриједност била виша од 600.000 КМ”, истакао је Томаш.

Томаш је подсјетио да је вриједност свих урађених инвестиција у протекле 3,5 године на подручју општине око пет милиона КМ, а да је велика помоћ често долазила од Владе Републике Српске.

СРНА, Т.С.