Obuka za strugaraКао дио планираних активности у оквиру пројекта “Партнерство за квалитетна радна мјеста и конкурентност”, којег спроводи Локално партнерство за запошљавање Прњавор, данас почиње обука за рад у металопрерађивачкој индустрији. Први полазник је незапослени мушкарац из Прњавора који има 43 године и који ће током 20 дана практичне обуке стећи најважније вјештине и знања потребне за обављање посла металостругара.

У наредном периоду око 20 незапослених особа из Прњавора ће се обучавати за послове заваривача, оператера на ЦНЦ машини, металостругара, глодача и пословође у производњи. Најбољи полазници обуке могу бити запослени у предузећу “Топлинг”.

Обука је дио активности Партнерства захваљујући ком ће 75 незапослених особа проћи обуку за рад у индустрији, а њих 50 ће бити запослено у металопрерађивачкој, дрвопрерађивачкој, прехрамбеној и индустрији коже и обуће.

Локално партнерство Прњавор једно је од 15 таквих партнерстава у земљи које дјелује у оквиру пројекта Подршка локалним партнерствима за запошљавање у БиХ којег Европска унија финансира са 4 милиона еура а спроводи Међународна организација рада у сврху преквалификације скоро 2.000 незапослених те запошљавања њих најмање 620.

Чланови Партнерства Прњавор су Агенција за развој предузећа ЕДА Бања Лука, Општина Прњавор, Завод за запошљавање Републике Српске – Биро Прњавор, Центар средњих школа “Иво Андрић” Прњавор, “МИ Тривас” д.о.о. и “Топлинг” д.о.о.