“Изградња првог фудбалског терена са вјештачком травом у Прњавору, по пројекту „ФИФА гол“  вриједном око 500.000 КМ, требала би да почне за петнаестак дана”, рекао је предсједник Фудбалског савеза Републике Српске /ФС РС/ Вицо Зељковић.

Зељковић каже да је на синоћњем састанку са руководством општине Прњавор постигнута сагласност  да се у наредном периоду пронађе модел за изградњу још једног терена, док општина Прњавор  има планове и за изградњу других пратећих садржаја код самог будућег спортског центра.

„Сада је потребно пронаћи финансијска средства за реализацију цијелог пројекта јер ће изградња једног таквог центра послужити и будућим генерацијама које тек долазе“ , изјавио је он.

Зељковић је изразио наду да ће Фудбалски клуб /ФК/ „Љубић“ из Прњавора успјети да испуни све услове који су пред њега постављени како би након позива да игра у Првој лиги добио зелено свјетло да заигра у овом елитном такмичењу Републике Српске.

„Након пандемије вируса корона одучили смо се да реорганизујемо све лиге унутар Савеза.  Комисија ФС РС ће наредних дана посјетити Прњавор и остале локалитете који су аплицирали или добили позивницу за учешће у Првој лиги и процијенити ко испуњава услове. Очекујемо да ћемо до краја овог мјесеца изаћи са именима клубова који ће играти Прву лигу Републике Српске“, каже Зељковић.

Он је истакао да ће Савез у наредних неколико дана покушати изнаћи начин да помогне свим клубовима унутар свих лига у Српској, да се олакша рад клубова тако што ће се директно утицати на смањење трошкова котизације и трошкова службених лица.

Начелник општине Прњавор Дарко Томаш захвалио је Фудбалском савезу што је препознао Прњавор  као средину гдје фудбал има перспективу.

„У пословно –  туристичкој зони Прњавор у овој години биће изграђен фудбалски терен са вјештачком травом, а припремне радове изводиће предузеће ‘Градип’ из Прњавора. На састанку са представницима ФС РС разговарали смо и да у оквиру овог спортског комплекса треба да буде изграђен још један фудбалски терен са атлетском стазом, као и садржајима и за друге спортске дисциплине“, рекао је он.

Томаш је захвалио и ФК „Љубић“ на великом напретку који је евидентан у последње 3,5 године како у инфраструктури клуба тако и у кадровском напретку, посебно у раду са млађим селекцијама.

„Данас са поносом можемо рећи да је ‘Љубић’ враћен на старе путеве славе захваљујући чему је из ФС РС стигла позивница да се клуб изјасни да ли има капацитете и жељу да од наредне текмичарске сезоне  буде члан Прве лиге. Из Прњавора је отишао позитиван одговор и сада је на нама свима да предано радимо на стварању свих потребних услова“ , каже Томаш.

Зељковић и Томаш присуствовали су и синоћњој изборној скупштини Општинског фудбалског савеза Прњавор на којој је за предсједника избран Зоран Декет, актуелни предсједник прњаворског „Љубића“.

Скупштини је присуствовао и предсједник Подручног фудбалског савеза /ПФС/ Градишка Милош Бркић.

Уручени су и признање за најбољег играча ПФС Градишка Александру Жижку из ФК „Љубић“ , начелник општине Прњавор Дарко Томаш добио је захвалницу за развој фудбала на подручју ПФС Градишка, а  награда “Велико срце”  припала је КМФ “Обилић” из Прњавора.

СРНА /Т.С/