ФОТО: Општина Прњавор

У Прњавору је у току 20. турнир у уличном баскету, који је уврштен на листу турнира под ингеренцијом Међународне кошаркашке федерације. Турнир је почео синоћ првим утакмицама у млађим категоријама, а обезбијеђен је највећи наградни фонд у Републици Српској од 4.000 КМ.

За наступ у млађим категоријама пријављено је 40 екипа. Сениори ће изаћи на терен од 22. до 24. јула, а пријаве заинтересованих екипа примају се до 21. јула.

Начелник општине Прњавор, др Синиша Гатарић, који је присуствовао отварању турнира, рекао је да је ово један од најбитнијих љетних спортских догађаја који окупља велики број људи, не само са подручја Прњавора, већ и из окружења, али и Прњаворчана који живе у иностранству а тренутно се налазе у завичају. “Сви они ће имати прилику да се друже и уживају у врхунском баскету”, истакао је Гатарић, додајући да је ово изузетна прилика и за промоцију саме општине.

ФОТО: Општина Прњавор

Он је захвалио свима који су препознали значај одржавања овог спортског догађаја за локалну заједницу и као спонзори подржали организацију манифестације.

Организатор турнира је Кошаркашки клуб “Младост 76” из Прњавора, а покровитељ начелник општине.

СРНА /Т.С/