Начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић и Ђорђе Ковачевић, директор Школе за основно музичко образовање обишли су данас радове на изградњи нове музичке школе и том приликом скинули заставу општине Прњавор са градилишне табле, чиме је симболично означен почетак израдње објекта. „Данас смо означили почетак радова на једном значајном објекту за развој општине Прњавор, за даљу едукацију и развој музичке умјетности. Веома је битна чињеница да ће овај објекат бити завршен до краја септембра и да је по свим својим карактеристикама јединствен у Републици Српској, јер испуњава све педагошке захтјеве. Урадићемо све што је у нашој моћи да та школа у наредном периоду прерасте у средњу музичку школу.“, рекао је Гатарић.

Он је нагласио, да је вриједност инвестиције 600.000 КМ, те да радове изводи реномирана фирма „Прода монт“ из Добоја, која је побједила на јавном тендеру. Веома нас радује почетак радова на изградњи нове музичке школе, рекао је Ђорђе Ковачевић, директор ове школе и нагласио да је ово несвакидашњи подухват, јер је чињеница да у Републици Српској, па и у широј регији не постоји објекат који је намјенски направљен за музичку област. „Имаћемо једне изванредне услове на које ћемо се морати и навикнути, јер ће такви услови сигурно допринијети развоју и квалитетнијем раду у настави“,рекао је Ковачевић. Александар Јањиловић, представник фирме „Прода монт“ Добој је рекао да радови теку планираном динамиком, као и да ће бити испоштовани задати рокови градње. „Урађене су темељне траке и спремају се темељни зидови, а плоча ће бити урађена у наредних десетак дана. Објекат се састоји од приземља и првог спрата, који су опремљени са по пет учионица и пратећим просторијама. У приземљу је предвиђена сала за хор и оркестар, а укупна површина објекта је 800 квадрата“, рекао је Јањиловић.