Дан општине Прњавор, 24.март и ове године ће бити обиљежен бројним културним, спортским и забавним садржајима у организацији домаћих културно-умјетничких друштва, спортских клубова и школа, саопштено је након данашње сједнице Организационог одбора.

Свечана сједница Скупштине општине на којој ће бити уручене награде и признања заслужним појединцима и организацијама биће одржана 24. марта.

Предсједник Скупштине општине Прњавор, Жељко Симић рекао је да ће бити одржано преко 17 манифестација које ће почети 4. марта, а завршити 2. априла.

“Обиљежавање почиње у суботу примјером филма ‘Српска борба за слободу’ Бориса Малагурског, а завршава се 2. априла Међународном уличном трком. На наредном састанку Организационог одбора биће утврђен и коначан распоред свих осталих активности“ , рекао је Симић.

Руководилац Драмске сцене Српског просвјетног и културног друштва /СПКД/ „Просвјета“ Бранкица Радоњић нагласила је, да посебно радује повјерење општинске власти у рад СПКД „Просвјета“ које ће бити носилац већине културних манифестација.

Она је најавила, да ће фолклорни ансамбл одржати два концерта, а Драмска сцена више представа прилагођених свим узрастима.

„У оквиру манифестације Дана општине на свечан начин обиљежићемо и 20 година рада прњаворског аматерског позоришта промоцијом фото -монографије и дружењем са нашим пријатељима“ , рекла је Радоњићева.

В.д. директора Музичке школе „Константин Бабић“ Прњавор Тина Раковић изразила је задовољство што ће ученици ове школе и ове године дати свој допринос обиљежавању Дана општине.

„Организоваћемо концерт са нашим гостима из других општина, радо ћемо угостити професоре и ученике из других школа, размијенити искуства, упознати их са општином Прњавор. Позваћемо и публику, наше суграђане, да нам се придруже и послушају како свирају професионални музичари“, рекла је Раковићева.