За пет привредних субјеката са подручја општине Прњавор локална власт  и швајцарска Влада су обезбиједили 75.000 КМ. У питању је МЕГ “Пројекат додјеле подстицаја за запошљавање повећањем производних капацитета”, у реализацији УНДП-ја, а свака од страна ће издвојити по 37.500 КМ .

Начелник општине Дарко Томаш након данашњег потписивања уговора са корисницима субвенција рекао је да ће сваком од привредника бити исплаћено по 15.000 КМ  за набавку машина неопходних за одвијање процеса производње.

“Услов за добијање средстава је био да привредници сами уложе још најмање толико средстава у набавку неке од неопходних машина” , појаснио је Томаш у изјави Срни.

Он је додао да се ради о успјешним фирмама и привредницима  који годинама уназад доприносе развоју локалне заједнице.

„ Увјерен сам да ће се и са овим малим подстицајним импулсом општине и швајцарске Владе наставити њихов , али и укупан привредни развој општине“ , рекао је Томаш.

Представник предузећа „Микс трејд“   Дарио Пратљачић је рекао  да ће се захваљујући овој субвенцији проширити дјелатност фирме на производњу дрвних сортимената, али и запослити четири радника.

Пратљачић каже да након отежаног пословања због појаве вируса корона у протеклих 3 – 4 мјесеца сада полако излазе из кризе  и настављају са производним активностима.

СРНА /Т.С/