У протекла 24 часа, на подручју општине Прњавор регистровано је 15 лица заражених вирусом корона. Једанаест новозаражених лица је мушког пола, шест млађе, три средње и два старије животне доби, док су четири женске особе, средње животне доби.

Два лица код којих је потврђено присуство вируса корона су преминула. Општински штаб за ванредне ситуације изјављује искрено саучешће породицама.

Према извјештају Хигијенско епидемиолошке службе Дома здравља Прњавор, под здравственим надзором тренутно се налази 267 лица, док је 388 опорављено.

Од почетка пандемије, на подручју општине регистроване су 594 особе заражене вирусом корона, док је 25 лица преминуло.

Општински штаб за ванредне ситуације апелује на грађане да буду одговорни и поштују епидемиолошке мјере и препоруке Института за јавно здравство Републике Српске.