Деветом Међународном рукометном турниру „Мика 2023“ у Прњавору чији је организатор Рукометни клуб „Слога“ овог викенда учествује 19 екипа из Мађарске, Хрватске, Републике Српске и Федерације БиХ.

Тренер РК „Слога“, Миле Шљивић захвалио се свим клубовима који су дошли у Прњавор као и спонзорима, донаторима и пријатељима турнира за подршку у организацији једне од најмасовнијих спортских манифестација у овој општини.

„Владала је велика заинтересованост за турнир, али због мањка расположивих смјештајних капацитета и чињенице да имамо на располагању само једну дворану за одигравање утакмица нисмо могли изаћи у сусрет свим тимовима који су имали жељу да дођу“, појаснио је Шљивић.

Он је напоменуо да на турниру учествују неки од најбољих омладинских клубова због чега изразитог фаворита нема јер свако може побиједити што и јесте чар рукометног спорта.

Турнир је отворио начелник општине Дарко Томаш који каже да је част да су екипе из цијеле БиХ , али и Хрватске и Мађарске данас у Прњавору што довољно говори о ентузијазму људи који воде домаћи рукометни клуб и успостављају спортске и пријатељске везе.

„Прњавор постаје познат по овом турниру, они су најбољи амбасадори спорта и младости. Желим свима још много побједа како у рукомету тако и у животу, а велика захвалност  породицама Микеревић и Шљивић које су поставиле темеље рукометног спорта у нашој општини“ , рекао је Томаш.

Отварању турнира је присуствовала и Тијана Микеревић, кћерка покојног Мирослава Мике Микеревића, која је рекла да је за њену породицу велика част и задовољство што се овај турнир одржавау Прњавору.

„Велика захвалност РК ‘Слога’ и породици Шљивић која сваке године настоји довести што више квалитених екипа у Прњавор. Ово је  један од начина да рукомет као спорт опстаје и живи у нашој општини“, рекла је Тијана.

Међу екипама које учествују на турниру по други пут нашао се тим из Винковаца.

Тренер РК „Винковци“  Антонио Шарић каже да су гостопримство домаћина и организација турнира одлични због  чега су се радо одазвали на позив за учешће.

И Доситеј Перић, тренер млађих категорија бањалучког „Борца “ слаже се да је организација на високом нивоу.

„Циљ и сврха турнира су испуњени, дјеца се играју, друже, задовољни су и насмијани што је најважније“ , поручио је Перић који предводи дјечаке узраста 2008. и 2010. годиште.

На турниру „Мика 2023“ данас су на распореду утакмице у групама, док се сутра играју полуфинала и финале.  Турнир је уврштен у календар такмичења Рукометног савеза РС, а  игра се под генералним покровитељством општине Прњавор.

Срна Т.С.