У Прњавору је данас, на празник духовског уторка освештано ново гробље. Молитвени скуп предводили су протонамјесник Душко Дринић арх. намјесник прњаворски и протојер Радомир Малетић парох прњаворски. „Наши суграђани добро знају, да је питање гробних мјеста био велики проблем у нашег граду. Постојеће старо гробље има само још које спорадично гробно мјесто, тако да је отварање новог гробља била велика потреба. Захвалио би свима који су данас узели учећше у заједничкој молитви, као и локалној заједници и начелнику општине, који су уредили ово ново гробље“, рекао је протонамјесник Дринић, обраћајући се окупљеним грађанима након молитвеног скупа.

Чину освештења присуствовао је и начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић, који је нагласио, да je локална управа приступила систематском рјешавању овог проблема, које ће бити на употреби грађанима више деценија. „Према нашим процјенама наредних 25 до 30 година моћи ћемо сахрањивати упокојене у овом гробљу“, рекао је Гатарић. Он је нагласио, да је циљ локалне управе, да се за сваки значајнији хришћански празник нешто у општини Прњавор уради, и то не само манифесно, него и суштински. „Прошле године на Пребражење Господње смо довели питку воду до Црвеног крста, а ове године смо ставили у функцију ново гробље. У наредној години је овдје планирана изградња капеле, која не само да ће имати вјерски значај и аспект, него ће имати и комунални аспект, обзиром да ће у функцији бити и хладњача за најмање три до пет мјеста“, рекао је Гатарић. Ненад Крајишник директор ЈП „Парк“ Прњавор је рекао, да ће ново гробље површине седам хиљада квадрата, моћи одговорити потребама времена и цивилизацијским условима, као и простору у којем живимо.