У Предсједништво овогодишње „Конференције беба“ изабрани су Анастасија Сопренић, Андреј и Марко Веселиновић и Уна Голић.

За родитеље „нај беба“ данас је организован пријем и уручене су им новчане награде и поклон пакет од Компаније Лебурић.

Начелник општине Прњавор Дарко Томаш каже  да је „Конференција беба“ која се у сарадњи са Министарством за породицу, омладину и спорт Републике Српске у Прњавору одржава у последњих 11 година оправдала своје постојање.

„Данас смо имали специфичну ситуацију јер  за најстарије бебе имамо близанце, а бебе са највише браће и сестара долазе из двије породице са по петоро дјеце. Ово је добра прилика да се промовишу наталитет и  родитељство, али и да ови људи буду примјер свима нама“ , изјавио је Томаш.

Најмлађа беба је Анастасија Сопренић из Просјека, рођена 17. јула ове године, док су најстарији близанци Андреј и Марко Веселиновић из Вршана, рођени 6. јула прошле године. Двије бебе дијеле „титулу“ беба са највише браће и сестара, Марко Веселиновић и Уна Голић из Доњих Гаљиповаца.

За Андреја и Марка награда са „Конференције беба“ стиже на њихов први рођендан, а  мајка Милијана, која је као и супруг незапослена и живе од пољопривреде,  каже да је у данашње вријеме тешко подизати петоро дјеце, али  да ако постоји добра воља све се може постићи.

Очеви дјевојчица Анастасије и Уне сложни су у оцјени да је тешко бити родитељ у вишечланим породицама, посебно онима  које немају сигурна примања.

„Тешко је, боримо се, трудимо. Свака награда, па тако и ова добро ће нам доћи“ , каже Славољуб Голић.

Због тренутне епидемиолошке ситуације, ове године „Конференција беба“ организована је у другачијим условима. Родитељи су пријављивали бебе за Предсједништво беба искључиво електронским путем, а право учешћа имале су бебе рођене у периоду од 25. јуна 2019. године до 27. јуна 2020. године. Након избора Предсједништва беба организован је пријем за родитеље.