Начелник општине Прњавор Дарко Томаш и предсједник Скупштине општине Жељко Симић организовали су данас пријем за 24 дјеце из Бабиног Моста, код Приштине, која у оквиру пројекта “Спојимо дјецу Косова и Метохије и Републике Српске” од суботе бораве код својих вршњака у овој локалној заједници.

Томаш је истакао да је важно успостављање пријатељстава између дјеце и да општина Прњавор ниједне године није пропустила да буде дио овог пројекта.

“Ако након оваквог дружења барем један контакт између дјеце остане трајан то је нова вриједност. Вјерујем да ће малишани и наставници понијети лијепе успомене из Прњавора, а сви ћемо се потрудити да будемо добри домаћини”, рекао је Томаш.

Он је подсјетио да општина у буџету има предвиђено издвајање за три стипендије дјеци са Косова и Метохије.

Миланка Лазић, која је у Прњавору у пратњи ученика, рекла је да су дјеца задовољна смјештајем и да им се допада све што су видјели у овој општини, те захвалила на топлом дочеку и исказаном гостопримству.

Гости из Бабиног Моста данас ће посјетити и Бању Кулаши.

СРНА /Т.С/