Општински штаб за ванредне ситуације донио је вечерас на 9. сједници, нове рестриктивне мјере ради заштите становништа. Забрањује се рад сљедећим објектима, сваким радним даном и у дане викенда:

• угоститељским објектима,
  • занатско – услужним радњама, осим ауто-механичарским радњама и такси службама под условом да редовно проводе мјере дезинфекције,
  • трговинама, осим радњи за продају прехрамбене робе и робе широке потрошње.

Хотели, хостели и мотели могу пружати угоститељске услуге искључиво за пријављене госте ових објеката, док бензинске пумпе настављају да раде у досадашњем режиму, с тим да је продаја осталих роба, осим горива, ограничена до 18:00 часова.

Сви субјекти којима је дозвољено да раде, дужни су да обезбједе ограничен број људи у затвореном простору, уз мјере појачане дезинфекције.

Контролним органима наложено је, да се непоштовање ових мјера кажњава у складу са Законом о заштити становништва у случају заразних болести и Кривичним законом.

Штаб је дао и препоруке за грађанство:

• послодавцима се препоручује да процес рада организују са минималним бројем извршилаца, уз мјере појачане дезинфекције,
  • старијим лицима и хроничним болесницима препоручено је, да смање кретање и остану код куће како се не би излагали опасности,
  • Oпштинска управа, јавна предузећа и установе организоваће одређени број улаза, а грађане позивамо да не долазе у наведене институције без велике потребе.

Ове мјере ступају на снагу одмах, и трајаће до 23. марта 2020. године.