На петој сједници Општинског штаба за ванредне ситуације, одржаној 15.3.2019. године разматрани су и донесени План оперативног спровођења Плана активности у припреми и спровођењу мјера заштите и спасавања од шумских и других пожара на отвореном простору у општини Прњавор у 2019. години и План оперативног спровођења Плана одбране од поплава на подручју општине Прњавор у 2019. години.

Уочавајући појаву повећаног броја пожара на отвореном простору у месецу марту, а у вези са прољећном припремом земљишта, упозоравају се грађани, привредна друштва и друга правна лица на поштовање и провођење важећих прописа из области противпожарне заштите, правовремено предузимање превентивних мјера, као и хитно обавјештавање о уоченим почетним опасностима од пожара. У склопу реализације наведених планова надлежни органи вршиће појачању контролу провођења прописа.

Опасност од пожара можете пријавити на бројеве телефона 123 – Територијална ватрогасна јединица и 121 – Оперативно – комуникативни центар Бања Лука, од 00-24 часа.