Општински штаб за ванредне ситуације одржао је данас 45. сједницу, на којој је закључено да су регистрована три нова случаја заразе вирусом корона.

На Штабу је констатовано,  да је једна заражена особа мушког пола, старије животне доби, која је због здравствених проблема из Дома здравља Прњавор упућена у УКЦ БЛ, док је друга особа женског пола, средње животне доби која је због здравствених проблема долазила у приватну здравствену установу у Прњавору, одакле је упућена у УКЦ БЛ.

Командант Штаба за ванредне ситуације и начелник општине, Дарко Томаш рекао је, на прес конференцији након сједнице, да је трећа особа мушког пола, млађе животне доби, запослена у дому за његу старијих лица у Дервенти, те нагласио, да је лицу запосленом у дому са старије особе у склопу тестирања запослених радника откривено присуство вируса.

Према тренутној епидемиолошкој ситуацији, под здравственим надзором налази се 167 лица, док је 1276 особа, по одобрењу епидемиолога изашло из надзора.

Од почетка пандемије, на подручју општине Прњавор регистровано је 25 случајева заразе вирусом корона.

У локалним карантинима тренутно се налази 5 лица.

У протекла 24 часа, општинска комунална полиција контролисала је 49 лица, која имају рјешење о кућној изолацији и сва контролисана лица су поштовала прописану мјеру, а према извјештају Полицијске станице Прњавор није било санкционисаних лица.